sob. 20 stycznia 2018

Wykłady zamawiane

Branzowe Warsztaty Jezykowe Zajecia 3

Baner EFS

W terminie 09.05.2011 - 19.05.2011 odbyły się terenowe branżowe warsztaty językowe z terminologii inżynierii środowiska w języku angielskim w ramach realizacji projektu systemowego "Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych – pilotaż".

Warsztaty prowadziła mgr Monika Śleszyńska. W ramach 12 godzin terenowych warsztatów językowych studenci uczestniczyli w wyjeździe technicznym do Oczyszczalni Ścieków w Ełku, Oczyszczalni Hydroponicznej w Bargłowie Kościelnym oraz na obiekty hydrotechniczne (śluzy w Augustowie) w dniach 12-15 maja 2011 roku. Celem terenowych warsztatów językowych było podniesienie kwalifikacji językowych wybranej grupy studentów kierunku Inżynieria Środowiska. Językiem wykładowym warsztatów był język angielski, poziom B2.

Plan warsztatów obejmował:

• zapoznanie się ze słownictwem związanym z oczyszczaniem ścieków
  • zapoznanie się ze słownictwem związanym z żeglugą śródlądową na przykładzie materiałów dotyczących Kanału Augustowskiego
  • związki wyrazowe wielorzeczownikowe, tzw. compound nouns
  • strona bierna w różnych czasach
  • słowotwórstwo – przekazywanie identycznych treści w różny sposób za pomocą przymiotników, przysłówków, rzeczowników abstrakcyjnych i agenturalnych
  • praca z tekstem – ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu pisanego: tzw. test luk, słowotwórstwo, test wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz i inne na przykładzie artykułów dotyczących poszczególnych etapów oczyszczania ścieków
  • ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu słuchanego na przykładzie krótkich filmów dotyczących funkcjonowania oczyszczalni ścieków
  • praca w grupach – porównanie odwiedzanych oczyszczalni ścieków do kilku podobnych przedsiębiorstw na świecie
  • śluzy i tamy – rodzaje, zasady działania
  • prezentacja ustna dotycząca odwiedzanych miejsc
  • podsumowanie wiadomości, test sprawdzający słownictwo z zakresu oczyszczanie ścieków i żegluga śródlądowa.

Branżowe warsztaty językowe - zajęcia 3