ndz. 25 lutego 2018
 
Szukaj
?
 
 
 
Aktualności
 
 
 
8th Eastern European Young Water Professionals Conference
 

Politechnika Białostocka zaprasza do wzięcia udziału w prestiżowej: 8th Eastern European Young Water Professionals Conference, organizowanej przez IWA - The International Water Association przy współudziale Politechniki Gdańskiej, towarzyszących Uczelni oraz wielu innych partnerów z kraju i zagranicy. Konferencja odbędzie się się w dniach 12-14 maja 2016 r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk).

Międzynarodowa organizacja IWA reprezentowana przez grupę YWP (Young Water Professionals) planuje już VIII Międzynarodową Konferencję pt. "Leaving the Ivory Tower - Bridging the Gap between Academia, Industry, Services and Public Sector" skierowaną głównie dla młodych naukowców i specjalistów z branży. W ciągu ostatnich lat konferencje IWA YWP zorganizowane zostały m in.: w Mińsku - 2009 r., Moskwie - 2010 r., Almaty - 2011 r., Sankt Petersburgu - 2012 r., Kijowie - 2013 r., Stambule - 2014 r. i wzięło w nich udział blisko 1000 uczestników z 55 krajów świata. W tym roku konferencja odbyła się w Belgradzie (Serbia), natomiast w 2016 r. zaplanowana jest w Gdańsku. Od lat temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszy idea poszerzenia współpracy o jak największą liczbę partnerów z całego świata, a przede wszystkim rejonu Wschodniej i Centralnej Europy. Zachęcamy do włączenia się w działania promujące tą idee, w szczególności specjalistów z Polski reprezentujących świat nauki i przemysłu, aby podkreślić szczególną rangę tej konferencji, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej oraz wypełnić jej najważniejsze przesłanie "Bridging the Gap between Academia, Industry, Services and Public Sector".

Planowana konferencja przyniesie korzyści wszystkim Uczestnikom ze względu na swój międzynarodowy charakter i  reprezentowany dotychczas wysoki poziom naukowy. Ponadto udział  w tym wydarzeniu przyczyni się do większej promocji zarówno samej konferencji jak i Politechniki Białostockiej oraz jej wizerunku w kraju i zagranicą. Konferencja będzie również wspaniałą okazją do zbudowania silnych relacji między naukowcami/partnerami w kraju i zagranicą oraz szansą na utworzenie sekcji IWA, w tym YWP w Polsce.

Szczegółowe informacje dostępne są w załączniku oraz na stronie internetowej Konferencji IWA-YWP http://iwa-ywp.eu/ i Stowarzyszenia IWA http://www.iwa-network.org

Konferencji IWA YWP będzie kolejnym wielkim wydarzeniem Politechniki Gdańskiej i Międzynarodowego Stowarzyszenia Wodnego IWA, po zakończonej przed kilkoma miesiącami specjalistycznej Konferencji IWA NRR w Gdańsku ( http://pg.edu.pl/fotogaleria/20150518-iwa-nrr-kolacja-dwor-artusa ).

Kontakt e-mailowy (w razie pytań oraz ewentualnej formy współpracy przy organizacji prestiżowej Konferencji IWA YWP)

iwa.ywp.2016@gmail.com