pt. 24 listopada 2017

Koło Naukowe ROLKA na konferencji EHEDG w Gdańsku

W dniach 26-28 czerwca  studenci II i III roku Inżynierii Rolno-Spożywczej i Leśnej, będący członkami KN ROLKA wzieli aktywny udział w EHEDG RS Poland Curse, Seminar and Workshop in Hygienic Engineering w Gdańsku, którą organizowało stowarzyszenie EHEDG oraz Politechnika Gdańska. Studenci z KN ROLKA zaprezentowali 2 referaty dotyczące badań jakości czekolady metodą różnicowej kalorymetetrii skaningowej oraz chemiczne badania nad jakością piwa. Konferencja była połączona ze szkoleniem z zakresu projektowania nowoczesnych urządzeń higienicznych. Studenci mieli możliwość zapoznania się z materiałami i wysłuchania referatów międzynarodowego gremium wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie pochodzących m.in. z Belgii, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski.