pon. 24 kwietnia 2017

UNIBEP DAY - podsumowanie

W dniu 15.03.2017 na Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej w auli im. Prof. A.Królikowskiego odbyło się spotkanie studentów z firmą Unibep S.A. Uczestników spotkania przywitała  Aneta Andruszkiewicz - Dyrektor Personalny firmy oraz Marcin Drobek  - Dyrektor Budownictwa, członek Zarządu Unibep S.A., który przybliżył zebranym kierunki działalności przedsiębiorstwa. Następnie Jacek Grzybowski - Dyrektor Budownictwa Przemysłowego wystąpił z wykładem o tematyce związanej z realizacją kontraktów w różnych gałęziach branży budowlanej.  Interesującym punktem spotkania była konferencja - wywiad absolwentów WBiIŚ Politechniki Białostockiej, którzy znaleźli zatrudnienie w firmie Unbep S.A. Troje pracowników E.Daniluk, Ł.Chodkiewicz i K.Maciak opowiadało w jaki sposób trafili do firmy, czym się zajmują oraz dlaczego, mimo młodego wieku, są doceniani przez swoich przełożonych. Ta część spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy.
W drugiej części spotkania obceni studenci PB mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami firmy między innymi na temat praktycznych aspektów realizacji inwestycji, odbycia praktyk na budowach, czy szansach na zatrudnienie.
Ostatnią częścią były warsztaty, które podzielono na dwie sesje. Pierwszą pt, "Głębokie wykopy w budownictwie" porpowadził Wojciech Talipski, a drugą pt. "Budynki w technologii modułowej - ekologia i nowoczesność" Wojciech Babiński. Studenci uczestniczyli w sesji interaktywnie, nie tylko słuchając wykładów, ale też zadając pytania.
Organizatorzy zaplanowali również inne atrakcje, jak konkurs oraz udział w grze z nagrodami.
Spotkanie można uznać na bardzo udany o czym może świadczyć fantastyczna frekwencja i zainteresowanie działalnością firmy. Z pewnością taką imprezę można wpisać w kalendarz stałych spotkań.

UNIBEP DAY