śr. 26 lipca 2017

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej w dniu 16 marca 2017 roku spotkał się w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach interaktywnych zajęć. Uczniowie ze szkół podstawowych na specjalnych matach prowadzili zdalnie sterowane samochodziki przez skrzyżowania, ronda, parkingi, przygotowane przez studentów z SKN Drogowiec. Gimnazjaliści rozmawiali o zmianach klimatycznych oraz efekcie cieplarnianym. Uczniowie liceów mogli dowiedzieć się, jak samodzielnie skonstruować proste ogniwo wytwarzające prąd elektryczny i jak zbudowane są współczesne ogniwa m.in. wszechobecne w naszym życiu baterie. W programie prezentacji znalazł się także pokaz zjawiska elektrolizy. Zajęcia na spotkaniu w Ełku pod hasłem „Odkrywaj z Politechniką Białostocką” prowadzili dr inż. Agnieszka Wysocka-Czubaszek, dr inż. Grzegorz Świderski oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Drogowiec opiekunem, którego jest dr inż. Marta Wasilewska, dziękując firmie BUDIMEX za przekazane gadżety.