Ogłoszenie wyników XXVI edycji Konkursu „Najlepsze Prace Dyplomowe Absolwentów Studiów Wyższych kierunku BUDOWNICTWO”

14-10-2021

W dniu 26 października 2021 r. odbędzie się ogłoszenie wyników XXVI edycji Konkursu „Najlepsze Prace Dyplomowe Absolwentów Studiów Wyższych kierunku BUDOWNICTWO”. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa – Oddział w Białymstoku oraz Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. W tegorocznej edycji Konkursu po raz piąty w zmaganiach w konkursowych szrankach wzięli udział absolwenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, która wraz z Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Białymstoku jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Celem Konkursu jest inspirowanie twórczych postaw w rozwiązywaniu problemów technicznych (teoretycznych i praktycznych) z zakresu budownictwa, a także nagrodzenie i wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych.

Zgłoszone do Konkursu prace dyplomowe magisterskie i inżynierskie zostały wykonane w latach akademickich 2018/2019 oraz 2019/2020 i były oceniane w następujących kategoriach: praca projektowa, praca analityczna i praca badawcza.

Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli władz samorządowych, nadzoru budowlanego oraz przedsiębiorstw wykonawczych oceniając prace dyplomowe brała pod uwagę poniższe kryteria:

• stopień trudności teoretycznego rozwiązania problemu i umiejętność posługiwania się teorią,

• stopień trudności praktycznego rozwiązania zagadnienia,

• stopień nowoczesności i oryginalności zastosowanych rozwiązań,

• stopień możliwości praktycznego wykorzystania pracy,

• estetyka pracy.

Ogółem do Konkursu zgłoszono 32 prace dyplomowe, w tym:

– 8 prac magisterskich i 3 inżynierskie z roku akademickiego 2018/2019,

– 11 prac magisterskich i 10 inżynierskich z roku akademickiego 2019/2020.