FÖRDERPREIS BETON CENTRAL EUROPE 2022
29-04-2022
CEMEX ogłosił konkurs FÖRDERPREIS BETON CENTRAL EUROPE 2022. Celem konkursu jest promocja rozwoju produkcji, procesów i zastosowania betonu oraz konstrukcji betonowych. Projekty konkursowe powinny wyznaczać rozwiązania dotyczące ulepszenia cech charakterystycznych dla materiałów budowlanych, ich jakości, efektywności kosztowej, ekologii oraz aspektów technologicznych betonu i konstrukcji betonowych.
UCZESTNICY
Do udziału w konkursie zapraszamy praktyków i naukowców z firm budowlanych oraz naukowców z uniwersytetów i instytutów zajmujących się badaniami nad materiałami budowlanymi. Projekty konkursowe, których współautorstwo przypisywane jest profesorom uczelni wyższych, zostaną wykluczone z udziału w konkursie.
Zwycięzca konkursu zaprezentuje swój projekt oraz koncepcję jego realizacji podczas wydarzeń naukowych i technicznych organizowanych przez CEMEX.
Nagrodą pieniężną w konkursie jest 10,000 EURO
- PRACA NAUKOWA (NP. PRACA MAGISTERSKA, PRACA DOKTORSKA): Praca nie może być starsza niż dwa lata. Praca musi być opublikowana w profesjonalnych czasopismach naukowych. W ramach konkursu, możliwe jest zgłoszenie pracy zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
- ABSTRAKT: Streszczenie pracy powinno być dostarczone w języku angielskim. Maksymalna długość streszczenia to od 10 do 20 stron w formacie A4.
- OPIS REALIZACJI TRANSFERU ZAPROPONOWANEGO ROZWIĄZANIA DO PRAKTYCZNEGO WDROŻENIA: Opis w języku angielskim powinien dotyczyć sposobu wdrożenia głównej idei zawartej w pracy, w nawiązaniu do działalności CEMEX. W materiale należy zawrzeć opis, w jaki sposób postrzegasz CEMEX w branży oraz w otoczeniu społeczno-ekonomicznym oraz jak konkluzje zawarte w artykule mogą zostać wykorzystane w branży.
- CURRICULUM VITAE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ PROJEKT
www.cemex.de/foerderpreisbeton-form
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Public Affairs Polska – Agnieszka Garbacz | agnieszka.garbacz@cemex.com | Tel. 887 113 301 |
Skład jury
Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez niezależne, międzynarodowe jury w składzie:
-
- dr inż Rolf Breitenbücher, prof. uczelni Ruhr-Universität w Bochum w Niemczech (Przewodniczący Jury)
- Prof. Dr hab Inż. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków; Polska
- Dr Inż. Karel Dvořák, Uniwersytet Techniczny w Brnie, Republika Czeska
- Prof. h.c. dr inż. Christoph Gehlen, prof. uczelni Uniwersytetu Technicznego w Monachium, Niemcy
- Prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Szczecin, Polska
- Prof. dr inż. Horst Michael Ludwig, Uniwersytet Bauhaus w Weimarze, Niemcy
- Dr inż. Viktor Mechtcherine, prof. Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Niemcy
- Prof Dr inż. Michael Raupach, Uniwersytet RWTH w Aachen, Niemcy