Nowy kierunek studiów. Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska.
07-05-2018
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska zaprasza na nowy kierunek studiów.
Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska to 3,5-letnie studia o profilu praktycznym.
Ich absolwent uzyska tytuł inżyniera.
Kształcenie na proponowanym przez WBiIŚ kierunku umożliwia zawodowe przygotowanie specjalistów inżynierii procesowej z zakresu medycyny i ochrony środowiska oraz w zakresie konserwacji i naprawy maszyn i urządzeń związanych z ochroną zdrowia i środowiska.
Absolwenci inżynierii procesowej w ochronie zdrowia i środowiska uzyskują wiedzę z zakresu: elektroniki i elektrotechniki, materiałoznawstwa, inżynierii bioprocesowej, automatyzacji procesów, diagnostyki sprzętu medycznego oraz systemów ochrony środowiska, technologii i instalacji ochrony środowiska, aparatury kontrolno-pomiarowej. Są przygotowani do pracy w zapleczu technicznym służby zdrowia i ochrony środowiska, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w jednostkach doradczych i konsultingowych. Uzyskują również kwalifikacje niezbędne do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej oraz podstawową wiedzę niezbędną do pracy w środowisku międzynarodowym.
Mogą podjąć pracę w miejscach, w których nauki techniczne wspomagają ochronę zdrowia i środowiska. Absolwenci potrafią wykonać analizy teoretyczno–doświadczalne poszczególnych procesów technologicznych, dokonać ich modyfikacji, intensyfikacji i optymalizacji, prowadzić dokumentację techniczną, formułować wymagania ilościowo–analityczne, dokonywać analizy zabezpieczeń systemów produkcyjnych – zarówno w jednostkach ochrony zdrowia, jak i ochrony środowiska.
Absolwent potrafi samodzielnie rozwiązywać złożone problemy praktyczne związane z eksploatacją instalacji, zgodnie z wymogami ochrony środowiska, jak również eksploatacją urządzeń ochrony zdrowia, pracować w zespołach badawczo-rozwojowych przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych, prowadzić nadzór techniczny, technologiczny i operacyjny nad funkcjonowaniem instalacji w ochronie środowiska i ochronie zdrowia, prowadzić niezbędną dokumentację dotyczącą procesów i instalacji produkcyjnych w przedsiębiorstwach ochrony środowiska i ochrony zdrowia.