Rekrutacja na studia Erasmus+ oraz Erasmus+ Days

05-03-2019

Ruszyła rekrutacja na wyjazd w ramach programu ERASMUS+ na semestr zimowy 2019/20 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych PB.

UWAGA! Program Erasmus+ to nie tylko Europa! Teraz można wyjechać do 2 grup krajów: Krajów Programu (KA103) i Krajów Partnerskich (KA107). W ramach KA107 masz szansę spędzić jeden semestr w Rosji lub Serbii lub i otrzymać wysokie stypendium.

Aby wziąć udział w wymianie, przynieś dokument z listy do naszego Biura: http://bwm.pb.edu.pl/ep/pro/s/wymagania-jezykowe LUB zapisz się na egzamin z języka angielskiego (poziom B1).

Przyjmowanie oryginałów dokumentów potwierdzających kompetencje językowe (tylko na wyjazd w sem. zimowym 2019/20) do 19.03.2019 w:

Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej,

Budynek Wydziału Informatyki

1. Wiejska 45A, p. 1/1C lub 4B(C)

TERMIN EGZAMINU TO 19 MARCA 2019 (godzina 17:00), sala LO PB nr 33/1 na Wydziale Informatyki

ZAPISY: artur.mazur@pb.edu.pl do 19.03.2019 (godzina 08:00)

Zasady w skrócie:

• Wynik egzaminu ważny jest na wyjazd w sem. zimowym i letnim 2019/20.
  • Rekrutacja dotyczy wyjazdu w semestrze zimowym 2019/20, więc przyjmowane są wyłącznie dokumenty związane z tym terminem.
  • Na każdym stopniu studiów można wyjechać na 12 miesięcy!
  • Stypendyści programu LLP-ERASMUS oraz ERASMUS+ (którzy odbyli studia lub praktyki) w ANKIECIE KANDYDATA wpisują 100%!
  • Aby wyjechać w momencie wyjazdu trzeba być studentem co najmniej drugiego roku studiów I stopnia (w rekrutacji mogą wziąć udział studenci 1. roku). W przypadku studiów II stopnia już w pierwszym semestrze może wyjechać absolwent studiów I stopnia PB. Absolwenci studiów I stopnia innych uczelni mogą wyjechać dopiero po zaliczeniu dwóch semestrów w PB.

Masz wątpliwości związane z wyjazdem? Przyjdź na Erasmus+ Days!

Na początku marca Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej organizuje ERASMUS+ DAYS, czyli dni promocyjne programu Erasmus+.

W godzinach 10:00 – 13:15 w holach wydziałów pojawią się stoiska informacyjne. Pracownicy BWM, byli uczestnicy wymiany, członkowie ESN PB oraz studenci zagraniczni odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące możliwości, jakie daje program Erasmus+.

5 MARCA (wtorek) – Wydział Mechaniczny (dodatkowo od 13:15 do 14:00 prezentacje byłych Erasmusów)

6 MARCA (środa) – Wydział Elektryczny i Wydział Budownictwa i Inż. Środowiska

7 MARCA (czwartek) – Wydział Informatyki i Wydział Inżynierii Zarządzania (dodatkowo na WIZ od 13:15 do 14:00 prezentacje byłych Erasmusów)

Ponadto 5 MARCA od 17:30 do 19:00 Wydział Architektury organizuje ostatki z Erasmus+!

Odwiedź nasze stoiska i dowiedz się więcej!

Odwiedź Koordynatora Programu Erasmus + na kierunki: Inżynieria środowiska, Biotechnologia, Inżynieria rolno-spożywcza i leśna Joannę Szczykowską – pokój 3/7 budynek Inno Eko Tech

Daj się przekonać, że warto wziąć udział w programie Erasmus+!