Żegnamy Darka

03-04-2019

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 30 marca 2019 roku w wyniku tragicznego wypadku drogowego zmarł Dariusz Antuszewski, student Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej kierunku Inżynieria Środowiska.

Darek Antuszewski urodził się w 1994 roku w Sokółce, gdzie mieszkał i uczył się w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Następnie swoją wiedzę zdobywał w technikum Budowlano-Geodezyjnym w Białymstoku, a później kontynuował naukę na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej na studiach stacjonarnych na kierunku Inżynieria Środowiska. Czynnie uczestniczył w życiu Uczelni i angażował się w wiele projektów międzynarodowych. Brał udział w wyprawie naukowej do Rosji, odwiedzając Moskiewski Państwowy Uniwersytet Inżynierii Lądowej oraz na Ukrainę, gdzie poszerzał swoją wiedzę na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury.

Tytuł zawodowy inżyniera uzyskał w 2018 roku z sukcesem broniąc pracę dyplomową nt. „Wariantowe rozwiązania wybranych instalacji sanitarnych z przyłączami w budynku jednorodzinnym”. Po ukończeniu pierwszego stopnia pragnął zdobyć tytuł magistra i kontynuował naukę na studiach stacjonarnych drugiego stopnia również na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Rozpoczął pisanie pracy magisterskiej nt. ”Wariantowe rozwiązanie systemu odprowadzania ścieków sanitarnych z uwzględnieniem kosztów ich wykonania”, którą zamierzał obronić w czerwcu tego roku.

Już od pierwszych lat studiów równolegle z akademicką wiedzą teoretyczną zdobywał wiedzę praktyczną, związaną ze swoim przyszłym zawodem. Podejmował prace związane z hydrauliką, systemami wodociągowo-kanalizacyjnymi oraz systemami centralnego ogrzewania. Dążył do szybkiego uzyskania uprawnień budowlanych. Był bardzo dumny z tego, że w ostatnim czasie został przyjęty do etatowej pracy w dużej firmie budowlanej.

Był spokojnym i pogodnym młodym człowiekiem. Chętnie spotykał się ze znajomymi, zawsze służył pomocą i zarażał spontaniczną radością.

W naszych pamięciach pozostanie sumiennym studentem, który potrafi jasno sprecyzować swój cel życiowy i podążać ku niemu prostą ścieżką z uśmiechem na twarzy.

Składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i bliskim Darka.

Dziekan i Społeczność Akademicka WBiIŚ Politechniki Białostockiej