dr. hab. inż. Władysław Gardziejczyk, prof. PB otrzymał tytuł naukowy profesora nauk technicznych

27-05-2019

Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniem z dnia 9 maja 2019 roku nadał dr. hab. inż. Władysławowi Gardziejczykowi, prof. PB z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska tytuł naukowy profesora nauk technicznych.

Prof. dr hab. inż. Władysław Gardziejczyk urodził się w Siderce w gminie Sidra w województwie podlaskim. W roku 1975 ukończył Technikum Geodezyjno-Drogowe w Białymstoku, a w 1980 roku po ukończeniu studiów w Politechnice Białostockiej uzykał tytuł zawodowy magistra inżyniera w specjalności drogi, ulice, lotniska. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1989 roku w Kijowskim Instytucie Samochodowo-Drogowym w Kijowie, a stopień naukowy doktora habilitowanego w 2006 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Prof. Władysław Gardziejczyk jest autorem dwóch monografii i współautorem jednej monografii oraz autorem i współautorem ponad 130 referatów i publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Jego główne zainteresowania naukowe są związane z badaniami nad hałaśliwością nawierzchni drogowych oraz ich cechami techniczno-eksploatacyjnymi.

Prof. Władysław Gardziejczyk był promotorem w pięciu przewodach doktorskich, recenzentem sześciu rozpraw doktorskch i recenzentem w dwóch postępowaniach habilitacyjnych. Uczestniczył w realizacji trzech projektów badawczych w ramach 5 i 6 Programu Ramowego Unii Europejskiej. Kierował trzema projektami badawczymi finasowanymi ze środków Komitetu Badań Naukowych. Obecnie jest kierownikiem zespołu z Politechniki Białostockiej realizującego zadania w ramach projektu badawczego SEPOR, finansowanego ze środków NCBiR. Jest autorem i współautorem wielu prac badawczych, ekspertyz i opinii technicznych z zakresu budownictwa drogowego.

Prof. Władysław Gardziejczyk za działalność naukowo-badawczą, dydaktyczną i organizacyjną był wielokrotnie nagradzany przez Rektora Politechniki Białostockiej oraz odznaczony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, Złotą z Diamentem Odznaką Honorową Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP i Odznaką Zasłużony Politechnice Białostockiej.