Te badania warte są Podlaskiej Marki – zagłosujmy!

17-08-2020
Zdjęcia przedstawiają dr Ewę Zaporę w otoczeniu leśnym oraz rosnące na omszałym pniu huby

Zachęcamy do oddania głosu w konkursie internetowym na Podlaską Markę Konsumentów . Szansę na zdobycie tego tytułu ma niezwykły projekt współtworzony przez pracowników Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej .

Instytut Nauk Leśnych PB wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od kilku lat prowadzi pionierskie badania nad wykorzystaniem leczniczych właściwości grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. Za dotychczasowe osiągnięcia, m.in. patent i międzynarodowe publikacje, przedsięwzięcie zostało nominowane do Podlaskiej Marki za rok 2019 .

To wyjątkowe wyróżnienie i szansa, aby o grzybach z Puszczy i uzyskanych z nich preparatach leczniczych, było głośno nie tylko na Podlasiu, ale w też w całej Polsce. Prestiżowy tytuł pomoże też pracownikom Instytutu w staraniach o dofinansowanie projektu i kontynuowaniu badań.

Bardzo prosimy i zachęcamy do zagłosowania na Instytut Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej w plebiscycie Podlaskiej Marki.

12 sierpnia – na 6 dni przed zakończeniem głosowania – badania naszych pracowników z 476 głosami zajmowały drugie miejsce w plebiscycie.

Na stronie Podlaskiej Marki głosujemy na „Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych Puszczy Białowieskiej” realizowane przez naukowców z Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Głosowanie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Swój głos potwierdzamy za pomocą kodu sms.

Link do głosowania: podlaskamarka.pl/glosowanie

Liczy się każdy głos!