Podwójny sukces naukowy

28-10-2020
Logo NCN, białe tło z czerwoną grafiką i szarym napisem Narodowe Centrum Nauki

Dwie badaczki z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku otrzymały granty Narodowego Centrum Nauki. Znalazły się w gronie laureatów pierwszej tury wyników konkursu MINIATURA 4 na realizację działania naukowego.

Narodowe Centrum Nauki przeznaczy ponad 90 tys. na badania prowadzone przez pracownice Instytutu Inżynierii Środowiska i Energetyki na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB.

Dr inż. Joannie Kazimierowicz NCN przyznało 42 834 zł na prace związane z badaniami „Wpływu niskotemperaturowego kondycjonowania osadu tlenowego granulowanego z wykorzystaniem zestalonego ditlenku węgla na przebieg fermentacji metanowej”.

Dr inż. Joanna Struk-Sokołowska otrzyma 49 740 zł na realizację działania pn. „Wpływ rodzaju osadu czynnego oraz parametrów technologicznych sekwencyjnych reaktorów wsadowych na efektywność oraz mechanizm usuwania mikrozanieczyszczeń z grupy benzotriazoli”.

W imieniu społeczności Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku gratulujemy ogromnego sukcesu oraz życzymy dalszego rozwoju kariery naukowej!