Komunikat w związku z rozporządzeniem MEiN z 26 lutego

05-03-2021
Szanowni Pracownicy, Studenci, Doktoranci,

26 lutego weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 363). Zgodnie z nim zajęcia na uczelniach są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia.

Tak więc zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim 2020/2021 w Politechnice Białostockiej odbywać się będą w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Procedurę ich przeprowadzania określają:

Jednocześnie przypominam, że dopuszczalne jest prowadzenie części zajęć w sposób hybrydowy, z zachowaniem wszystkich zasad i obostrzeń sanitarnych. Dotyczy to zajęć o charakterze praktycznym, których specyfika nie pozwala na realizację kształcenia w trybie zdalnym. W szczególności odnosi się to do ćwiczeń laboratoryjnych przy specjalistycznej aparaturze, zajęć terenowych oraz zajęć warsztatowych, które powinny być prowadzone w warunkach właściwych dla danego rodzaju działalności zawodowej lub w sposób umożliwiający wykonywanie przez studentów czynności praktycznych.

Wykaz zajęć praktycznych odbywających się w siedzibie uczelni przygotowywać będą, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju, dziekani poszczególnych wydziałów/dyrektor Szkoły Doktorskiej, a zaktualizowane informacje będą umieszczane na stronach wydziałowych.

Po raz kolejny apeluję o wspólną odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych. Proszę o życzliwość we wzajemnych relacjach oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, których podstawą są: dystans społeczny, dezynfekcja i noszenie maseczek.

dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB
Prorektor ds. Kształcenia PB