Wizyta studyjna studentek z kierunków Biotechnologia i Inżynieria Rolno Spożywcza w Instytucie Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie

13-07-2021

W dn. 8 lipca 2021r. w ramach projektów ZIREG i PB 2.0 Studentki z kierunku Biotechnologia oraz z kierunku Inżynieria Rolno-Spożywcza z WBiNoŚ PB wraz z opiekunem grupy Panią dr inż. Marią Walery uczestniczyły w wizycie studyjnej w Instytucie Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie.

Wizyta studyjna składa się z dwóch modułów, z których pierwszy był prezentowany przez dr hab. inż. Krystiana Marszałka, który wprowadził w misję i kierunki działalności Instytutu Badawczego oraz przedstawił studentkom zakres realizowanych prac naukowych, doktoratów wdrożeniowych w zakresie biotechnologii i technologii rolno-spożywczej. Studentki były pod wrażeniem możliwości prowadzenia interdyscyplinarnych badań i prac badawczo-rozwojowych, które oferuje Instytut różnym instytucjom administracji publicznej, przedsiębiorstwom przemysłowym itd

Drugi moduł wizyty studyjnej dotyczył zapoznania Studentek z aktualną problematyką badawczą prowadzoną w obszarze wielu dyscyplin takich jak mikrobiologia żywności, technologia żywności czy inżynieria komórkowa. Zdobyta w ten sposób wiedza przyczyniła się do poszerzenia praktycznej wiedzy z dziedziny nowoczesnej biotechnologii i przetwórstwa rolno-spożywczego. Ponadto studentki nabyły podstawową wiedzę o realiach pracy w tym sektorze badawczym, co pozwoli im przygotować się do pracy zgodnej z kierunkiem kształcenia.

Serdecznie dziękujemy Panu dr hab. inż. Krystianowi Marszałkowi za zorganizowanie wizyty i serdeczne przyjęcie naszych studentów oraz przekazanie im cennych informacji na temat kształtowania własnej ścieżki zawodowej.

Serdecznie dziękujemy również Pani dr hab. Monice Kalinowskiej, prof. PB, Panu prof. dr hab. Włodzimierzowi Lewandowskiemu oraz Pani dr hab. Renacie Świsłockiej, prof. PB, pracownikom Katedry Chemii, Biologii i Biotechnologii WBiNoŚ Politechniki Białostockiej za wprowadzenie i towarzyszenie podczas wizyty w Instytucie.

Fot 1. Wizyta studyjna, zwiedzanie laboratoriów
Fot 2. Wizyta studyjna, zwiedzanie laboratoriów cz. 2