Projekt BUT InterAcademic Partnerships NAWA na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku, 2021

15-09-2021

W ramach projektu „BUT InterAcademic Partnerships NAWA” o międzynarodowej współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką a Georgian Technical University, w dniach od 17 sierpnia do 7 września 2021r., dwóch nauczycieli akademickich z katedry Wodociągów i kanalizacji Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, tj. dr inż. Joanna Kazimierowicz, dr hab. inż. Jacek Dawidowicz wraz z koordynatorem zadania dr inż. Marią Walery uczestniczyło w realizacji zadania Task no. 10. Workshops for students in cooperation with Georgian Technical University: Application of GIS in the modeling of sewage networks.

Podczas pobytu w Georgian Technical University w Tbilisi nauczyciele z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB mieli okazję zapoznać się zarówno ze zmianami w strukturze organizacyjnej uczelni jak i obszarem realizowanych projektów naukowo-badawczych na wydziale Civil Engineering GTU. Cennym doświadczeniem praktycznym dla nauczycieli były wyjazdy techniczne na obiekty związane z zarządzaniem i eksploatacją systemów wodno-kanalizacyjnych w Tbilisi Water Supply System Reservoirs. W ramach powyższego projektu nauczyciele z Politechniki Białostockiej przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla pracowników z Georgian Technical University oraz Batumi Shota Rustaveli State University, w trakcie których zostały przedstawione rezultaty dotychczasowych prac nad dwoma skryptami dydaktycznymi, które znajdą zastosowanie w uczelniach biorących udział w projekcie, tj. w Politechnice Białostockiej i Gruzińskim Uniwersytecie Technicznym.

Koordynator zadania: dr inż. Maria Walery