Święto Politechniki Białostockiej 2021

07-12-2021

2 grudnia odbyło się Święto Politechniki Białostockiej. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu wyróżnionych zostało wielu pracowników Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Złoty Krzyż Zasługi za wkład w rozwoju nauki przyznano prof. dr hab. inż. Maria Jolanta Sulewska, natomiast Brązowy Krzyż Zasługi: prof. dr hab. inż. Katarzyna Ignatowicz, prof. dr hab. inż. Iwona Skoczko. Krzyże Zasługi przyznawał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Złote Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji i Nauki otrzymali:

dr inż. Mariusz Gnatowski,

dr hab. inż. Wojciech Dąbrowski,

dr inż. Lech Magrel,

dr inż. Aleksander Wawrusiewicz.

Srebrne medale otrzymali:

prof. dr hab. inż. Iwona  Skoczko,

dr hab. inż. Elżbieta Wołejko,

dr inż. Beata Biernacka,

dr inż. Grzegorz Woroniak.

natomiast Brązowy Medal otrzymała dr Małgorzata Kowczyk-Sadowy.

Są to odznaczenia za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

dr hab. inż. prof. PB Elżbieta Wołejko,

dr inż. Tomasz Teleszewski,

dr inż. Beata Sadowska,

dr inż. Małgorzata Rauba,

dr inż. Joanna Beata Piotrowska-Woroniak,

dr inż. Edyta Pawluczuk,

dr inż. Agnieszka Jabłońska-Krysiewicz,

dr inż. Beata Biernacka.

Odznaczenie to nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat na mocy nominacji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora otrzymało 8 pracowników Wydziału Budownictwa i nauk o Środowisku PB. W dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych tytuł profesora otrzymali:

prof. dr hab. inż. Katarzyna Zabielska-Adamska,

prof. dr hab. inż. Maria Sulewska,

prof. dr hab. inż. Iwona Skoczko,

prof. dr hab. Piotr Banaszuk,

prof. dr hab. inż. Katarzyna Ignatowicz,

prof. dr hab. inż. Andrzej Kobryń.

W dziedzinie nauk rolniczych tytuł profesora otrzymali:

prof. dr hab. inż. Tomasz Krzysztof Oszako,

prof. dr hab. inż. Sławomir Bakier.

W lipcu 2021 roku, po zapoznaniu się z Uchwałą Komisji Habilitacyjnej oraz uchwałą Rady Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka, Senat Politechniki Białostockiej podjął uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka dr hab. Agacie Jabłońskiej-Trypuć.

W minionym roku akademickim Senat Politechniki Białostockiej, na podstawie uchwał właściwych uczelnianych Rad Dyscyplin naukowych, postanowił o nadaniu stopnia doktora dr inż. Marcinowi Andrzejowi Bujko.

Rektor Politechniki Białostockiej wręczyła ponadto podziękowania pracownikom, którzy w okresie od 1 stycznia tego roku do chwili obecnej, zakończyli pracę w Politechnice Białostockiej i przeszli na zasłużoną emeryturę. Są to:

dr inż. Wiesław Załuska,

mgr inż. Jarosław Szklennik,

prof. dr hab. Stanisław Józef Rosochacki,

dr hab. inż. Jerzy Obolewicz,

prof. dr hab. inż. Tadeusz Łoboda,

dr inż. Ireneusz Ligocki,

mgr Irena Koziejko,

dr inż. Irena Kaszkowiak.

Został rozstrzygnięty Konkurs na Najlepszego Studenta Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2020/2021. Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku laureatką została Weronika Rogowska z kierunku biotechnologia.

Rozstrzygnięty został również Konkurs na Najlepszego Doktoranta Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2020/2021. Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku laureatami zostali mgr inż. Łukasz Piotr Winconek (dyscyplina Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka) oraz mgr inż. Jacek Karpiesiuk (dyscyplina Inżynieria Lądowa i Transport).

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości: