Zajęcia w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego
01-04-2022W sobotę 26 marca 2022 odbyły się zajęcia w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Uczestniczyli w nich mali studenci z projektów: Augustowski Uniwersytet Dziecięcy, Białostocki Uniwersytet Dziecięcy i Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy.
W trakcie pobytu najmłodszych adeptów na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, przeprowadzono dwa warsztaty:
- Z CZEGO ŚWIAT ZBUDOWANO?
Zajęcia polegały na poznaniu materiałów budowlanych wykorzystywanych w budownictwie. Sprawdzano rożne rodzaje budowli, które były wykonane z rożnych materiałów, a także zastanawiano się od czego zależy nośność tych budowli.
- SKĄD BIERZE SIĘ WODA W KRANIE?
Podczas zajęć studenci zapoznali się z tematyką uzdatniania wody. Dowiedzieli się czym są zasoby wodne oraz w jaki sposób uzdatnia się wodę do celów spożywczych. Mali studenci zobaczyli jak stworzyć własny filtr do oczyszczania wody oraz poznali praktyczne zastosowania takich filtrów.
Zajęcia dla młodych uczestników poprowadzili: dr inż. Julita Krassowska i dr inż. Piotr Ofman.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Zdjęcia autorstwa Aleksandry Ekstowicz.