Konferencja naukowa „Innowacje w inżynierii ekologicznej”

25-05-2023

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na Konferencję Naukową „Innowacje w Inżynierii Ekologicznej” organizowaną przez Katedrę Inżynierii Rolno-Spożywczej i Kształtowania Środowiska oraz Katedrę Chemii, Biologii i Biotechnologii Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej oraz Katedrę Ekologii Wód Uniwersytetu w Białymstoku.

Konferencja ma na celu utworzenie platformy dyskusyjnej wszystkich zainteresowanych inżynierią ekologiczną przedstawicieli środowiska akademickiego i przemysłowego. Wspólne rozmowy i przedstawienie wyników innowacyjnych badań umożliwi rzetelną analizę przyszłych wspólnych działań na rzecz klimatu i środowiska. Konferencja będzie obejmować działania naukowe i wdrożeniowe w zakresie inżynierii ekologicznej, ochrony środowiska, biotechnologii i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Tematyka konferencji:

• Monitoring i ochrona środowiska naturalnego,
  • Zrównoważony rozwój, gospodarowanie zasobami i odpadami,
  • Inżynieryjno-techniczne i biotechnologiczne rozwiązania w inżynierii ekologicznej,
  • Funkcjonowanie ekosystemów w warunkach antropopresji,
  • Prewencja zmian klimatycznych w zakresie lokalnym i globalnym.

Data konferencji: 27 – 29 września 2023

Miejsce konferencji: Białystok

Termin wysyłania zgłoszeń: 31.05.2023 r. na adres: konferencjaiie2023@gmail.com

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej: https://pb.edu.pl/iie/