Pierwsza edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie Szkodami od Zwierząt Łownych i Chronionych” oficjalnie rozpoczęta

22-11-2023

W dniach 17-19 listopada 2023r. Miał miejsce pierwszy zjazd studiów podyplomowych „Zarządzanie Szkodami od Zwierząt Łownych i Chronionych”. Ponad 30 uczestników zgormadzonych 17.11.2023 w Sali Rady Wydziału powitali dr hab. Jolanta Piekut, prof. PB, Prodziekan ds. Studenckich I Kształcenia oraz Prof. dr hab. inż. Sławomir Bakier, Dyrektor Instytutu Nauk Leśnych oraz dr inż. Monika Puchlik, kierownik studiów podyplomowych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Zenona Angielczyka Zastępcy ds. gospodarki leśnej Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Oraz Roberta Cierecha Naczelnika Wydziału Gospodarki Leśnej. Po części oficjalnej odbyły się pierwsze zajęcia teoretyczne.

Drugi dzień upłynął pod znakiem praktyki. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy udali się w obszar miejscowości Uhowo, gdzie pod czujnym okiem specjalistów szacowali szkody w uprawach rzepaku i kukurydzy.

Absolwenci studiów podyplomowych ”Zarządzanie Szkodami od Zwierząt Łownych i Chronionych” uzyskają niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu ekonomii, rolnictwa i łowiectwa oraz leśnictwa, które stanowią podstawę do wykonywania zawodu rzeczoznawcy przygotowującego ekspertyzy na temat identyfikacji, szacowania i wyceny szkód od dzikich zwierząt. Zdobędą najnowszą wiedzę dotyczącą przepisów prawnych związanych z odpowiedzialnością za szkody oraz umiejętności praktyczne w przygotowywaniu ekspertyz na temat identyfikacji i wyceny szkód wyrządzanych przez zwierzęta łowne i chronione.

Więcej informacji o ofercie studiów podyplomowych na stronie: https://wb.pb.edu.pl/kandydaci/ksztalcenie-ustawiczne/studia-podyplomowe/