Dr inż. A. Werner-Juszczuk z wizytą w Trier University of Applied Sciences, Environmental Campus Birkenfeld, Niemcy

28-06-2024

Dr inż. A. Werner-Juszczuk z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku przebywała w dniach 17-21 czerwca 2024 r. w Trier University of Applied Sciences, Umwelt-Campus Birkenfeld, Niemcy.

Umwelt-Campus Birkenfeld jest pierwszym zeroemisyjnym kampusem uniwersyteckim w Europie oraz najbardziej ekologicznym kampusem w Niemczech. Kampus sklasyfikowano w 2023 roku na 3. pozycji w międzynarodowym rankingu UI GreenMetric.

W ramach wizyty dr inż. A. Werner-Juszczuk przeprowadziła dwa wykłady skierowane do studentów UCB pt. „Buildings and Energy Efficiency: past, present and future” oraz “The Invaluable Role of HVAC Systems in Energy-Efficient Buildings in the Energy Climate Era”.

Dr inż. Anna Werner-Juszczuk zapoznała się z ekologiczną infrastrukturą kampusu, obejmującą neutralne pod względem emisji CO2 systemy zaopatrzenia w energię i ciepło, wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Podczas spotkania z Vice Prezydentem Trier University of Applied Sciences ds. Nauki Profesorem Dr. Henrikiem te Heesenem dr inż. A. Werner-Juszczuk zaprezentowała ofertę naukowo-badawczą Politechniki Białostockiej.

W trakcie pobytu odbyło się hybrydowe spotkanie pracowników Politechniki Białostockiej z Dziekanem Institute for Applied Material Flow Management Prof. Klausem Hellingiem, Dr ing. Ranahansą Dasanayke, Kierownikiem IMAT Study Programmes oraz Panią Aurélie Kono, Kierownikiem Projektów ds. Edukacji Międzynarodowej. Ze strony PB w spotkaniu zdalnie uczestniczyli dr hab. inż. D. Krawczyk, prof. PB, dr inż. arch. D. Gawryluk, dr inż. arch. M. Kłopotowski, dr inż. arch. W. Matys oraz dr inż. arch. M. Baum. Podczas spotkania zaprezentowano działalność PB w zakresie wdrażania Strategii Zrównoważonego Rozwoju i przedyskutowano wyzwania związane z aplikowaniem w rankingu UI GreenMetric.

Dr inż. A. Werner-Juszczuk spotkała się także ze studentami UCB  i przedstawicielem International Office International Students Organisation Panią Danielą Haubrich. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę dydaktyczną PB, w tym ofertę Erasmus+ oraz ofertę szkół letnich.

W ciągu całego pobytu trwały prace nad umową o podwójnym dyplomowaniu pomiędzy Trier University of Applied Sciences i Politechniką Białostocką, w ramach kierunku International Material Flow Management (IfaS) oraz Environmental Engineering (WBiNŚ) na studiach II stopnia.

Mobilność w ramach Programu Erasmus+.