Zaproszenie na seminarium prof. Petera Hecka
19-09-2025
serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. Transformation towards sustainability podczas którego wystąpi prof. Peter Heck z Umwelt-Campus Birkenfeld, Trier University of Applied Science, pierwszego zeroemisyjnego kampusu uniwersyteckiego w Europie oraz najbardziej ekologicznego kampusu w Niemczech.
Celem seminarium jest prezentacja i wymiana doświadczeń pomiędzy Trier University of Applied Sciences a Politechniką Białostocką w zakresie zielonej transformacji uczelni wyższych. Spotkanie będzie też okazją do omówienia możliwości współpracy pomiędzy Uczelniami w zakresie dydaktyki i badań naukowych związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Seminarium jest kierowane do naukowców i pracowników uczelni, doktorantów i studentów zainteresowanych tematyką szeroko pojętej transformacji energetycznej i zielonych kampusów oraz nawiązaniem bliższej współpracy z Institute for Applied Material Flow Management.