O ISE

Międzynarodowa Szkoła Inżynierska przy Tianjin Chengjian University (ang. International School of Engineering at Tianjin Chengjian University), w skrócie ISE jest wspólnie prowadzoną chińsko-zagraniczną instytucją edukacyjną, zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej, podlegającą przepisom prawa Chińskiej Republiki Ludowej oraz Rzeczpospolitej Polski, a także stosownym przepisom dotyczącym współpracy chińsko-zagranicznej w zakresie prowadzenia instytucji edukacyjnych.
Szkoła jest prowadzona przez Tianjin Chengjian University (TCU), gdzie ma swą siedzibę, we współpracy z Politechniką Białostocką i Politechniką Krakowską. Wszystkie zajęcia dydaktyczne zarówno w Politechnice Białostockiej, jak i Politechnice Krakowskiej będą prowadzone w języku angielskim.
ISE prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia. Na studiach I stopnia (inżynier). Politechnika Białostocka wspólnie z TCU prowadzi dwa kierunki: Budownictwo i Inżynieria Środowiska, natomiast kolejne dwa kierunki: Architektura i Architektura Krajobrazu, są współprowadzone przez Politechnikę Krakowską.
Na studiach II stopnia (magister inżynier) ISE oferuje również cztery kierunki studiów, z których dwa: Budownictwo i Inżynieria Wodna oraz Zasoby i Inżynieria Środowiska są prowadzone przy udziale Politechniki Białostockiej (na której noszą one nazwę odpowiednio: Budownictwo oraz Inżynieria Środowiska), natomiast kolejne dwa: Architektura i Architektura Krajobrazu są prowadzone przy udziale Politechniki Krakowskiej.
Programy studiów spełniają standardy jakości kształcenia obowiązujące zarówno w Polsce jak i w Chinach.
W Międzynarodowej Szkole Inżynierskiej wiedzę będą zdobywali obywatele chińscy, a łączna liczba studentów planowanych do przyjęcia na studia w ISE wynosi 1200 (pierwsza rekrutacja na studia I stopnia odbyła się w 2020 r., ostatnia jest przewidziana dla studiów II stopnia na 2025 r.). Każdego roku planuje się nabór 240 studentów na studia I stopnia i 60 studentów na studia II stopnia. Limity przyjęć określone w umowie trójstronnej wynoszą: dla kierunku Budownictwo – 70 osób na studia I stopnia i 15 osób na studia II stopnia, dla kierunku Inżynieria Środowiska – odpowiednio 60 i 15 osób.
Studenci ISE studiów pierwszego stopnia zobowiązani będą studiować w Politechnice Białostockiej przez dwa semestry (sem. V i VI zgodnie z planem studiów) , a studenci studiów drugiego stopnia przez jeden semestr (sem. II wg planu studiów).