Gratulacje dla stypendystów MNiSW
22-03-2018
Są zdolni, pracowici i mają osiągnięcia naukowe. W czwartek (22 lutego) Rektor prof. Lech Dzienis gratulował i wręczał dyplomy stypendystom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 16 studentom i 2 pracownikom naukowym Politechniki Białostockiej.
Uroczystość odbyła się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przed XIII posiedzeniem Senatu PB.
Jesteście twórczy, jesteście zdolni i mam nadzieję, staniecie się inspiracją dla pozostałych naszych studentów oraz młodych naukowców. W imieniu senatorów Politechniki Białostockiej oraz swoim własnym składam wszystkim stypendystom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego najserdeczniejsze gratulacje. Niech ta nagroda będzie dla Państwa przede wszystkim powodem do satysfakcji, ale także elementem stymulującym do dalszych osiągnięć – mówił Rektor prof. Lech Dzienis. I dodawał: Mamy coraz większe gremium laureatów, którzy sięgają po te honorowe wyróżnienia. Cieszy mnie również fakt, że poszerzył się zakres wydziałów, które zostały beneficjentami konkursu. Tę chlubną działalność zapoczątkował Wydział Mechaniczny, a dziś do grupy jednostek, które mogą poszczycić się wyróżnionymi studentami dołączyły kolejne trzy Wydziały.
Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018 otrzymało 16 studentów Politechniki Białostockiej:
z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska:
- Aleksandra Golonko – kierunek biotechnologia
- Adam Janucik – budownictwo
z Wydziału Informatyki:
- Michał Mursztyn – informatyka
- Maciej Szymkowski – informatyka
- Łukasz Adam Zienkiewicz – informatyka
- Patrycja Odyniec – matematyka stosowana
z Wydziału Inżynierii Zarządzania:
- Martyna Dąbrowska – zarządzanie
- Kornelia Humienna – logistyka
- Daria Katarzyna Zabawska – logistyka
z Wydziału Mechanicznego:
- Aneta Łukowska – automatyka i robotyka
- Adrian Pilis – automatyka i robotyka
- Tomasz Szczęsny – automatyka i robotyka
- Piotr Filipek – mechatronika
- Marcin Milewski – mechanika i budowa maszyn
- Michał Radziszewski – mechanika i budowa maszyn
- Emilia Paniczko – inżynieria biomedyczna.
O cechach, które łączą obie Panie mówiła Dziekan WIZ prof. Joanna Ejdys: Obie ukończyły uczelnie wyższe z wynikiem celującym albo bardzo dobrym, przed uzyskaniem stopnia doktora były kierowniczkami grantów Narodowego Centrum Nauki, następnie uzyskały stopnie doktora w renomowanych uczelniach krajowych (Politechnika Krakowska i Uniwersytet Wrocławski). W swoim dorobku posiadają publikacje w czasopismach z listy filadelfijskiej, realizacje projektów międzynarodowych. Obie – i ten aspekt chciałabym z całą mocą podkreślić – wywodzą się ze szkoły foresightu i myśląc o przyszłości swojej i Wydziału, śmiało realizują wszystkie plany. Przy czym obie mają pasję, ciężko pracują, a jednocześnie są otwarte i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Cieszę się, że Ministerstwo doceniło ich osiągnięcia.
Dr Alicja Gudanowska pracuje jako adiunkt w Międzynarodowym Chińskim i Środkowo-Wschodnioeuropejskim Instytucie Logistyki i Nauki o Usługach na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB. Moja praca doktorska związana była z rozwijaniem jednej z metod foresightowych – mapowania technologii. Chciałabym kontynuować moją pracę w tym kierunku i nie odchodząc od analiz przyszłościowych, skoncentrować się na badaniach w kontekście Przemysłu 4.0.
Dr Danuta Szpilko także jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Międzynarodowym Chińskim i Środkowo-Wschodnioeuropejskim Instytucie Logistyki i Nauki o Usługach. Najbardziej dumna jestem z obrony pracy doktorskiej i pomyślnego zakończenia grantu z Narodowego Centrum Nauki nt. Foresight jako narzędzie doskonalenia zarządzania turystyką w regionie. Pozostając w tematyce turystyki, zajmuję się obecnie innym jej aspektem, czyli łańcuchami dostaw w turystyce. Aktywnie uczestniczę także w wydziałowych pracach nad rozwijaniem nowych metod dydaktycznych i kierunków. Jestem kierownikiem projektu LogMan2, którego celem jest powołanie nowych kierunków i specjalności studiów.