SKN Konstruktor i SKN Con-Krecik na XV ogólnopolskim konkursie mostów papierowych „wyKOMBinuj mOst” na Politechnice Gdańskiej

18-05-2022
Studenci ze studenckich kół naukowych Konstruktor i Con-Krecik z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku brali udział w XV ogólnopolskim konkursie mostów papierowych „wyKOMBinuj mOst” na Politechnice Gdańskiej. Jedna z drużyn zajęła trzecie miejsce. Ich papierowy most przeniósł ponad 280 kg!

W dniach 25-29 kwietnia studenci ze studenckich kół naukowych Konstruktor oraz Con-Krecik z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku brali udział w ogólnopolskim konkursie mostów papierowych na Politechnice Gdańskiej.

W głównej kategorii konkursowej zespół „PRAW-BUD” w składzie: Kamil Roszkowski, Daniel Szymański, Hubert Wasilewski zajął trzecie miejsce! Zbudowali most o masie 1629g, który przeniósł ponad 280 kg.

Zadaniem wszystkich zgłoszonych do konkursu drużyn było sklejenie  w ciągu 7 godzin papierowego mostu o rozpiętości 100 cm z 9 arkuszy papieru 70×100 cm przy wykorzystaniu maksymalnie 2 butelek kleju polimerowego.

W kategorii Najlepsze oszacowanie masy zwyciężył zespół z Politechniki Białostockiej „Kombinatorki” w składzie: Karolina Puchacz, Julia Szymczuk, Sara Rawińska.

Studenci Politechniki Białostockiej stworzyli również mosty w ramach drużyn:

Będzie pan zadowolony 4

Skład drużyny: Magdalena Figura, Maria Czaban, Karol Ostapiuk

Papierowe Love

Skład drużyny: Paulina Żukowska, Anna Zajkowska, Patryk Zapadka

Konstantynopolitańczymostowiańczycy

Skład drużyny: Piotr Wysocki, Jakub Radziwoniuk, Jakub Skoczeń

Odklejeni

Skład drużyny: Jakub Antonik, Mateusz Czarkowski, Wiktor Andrzejowski

The Bridgianos

Skład drużyny: Bruno Niezbecki, Krzysztof Andruszkiewicz, Dawid Szatyn

Komstruktorzy

Skład drużyny: Łukasz Charytonowicz, Agata Bereźniak, Julia Filianowicz

Warunkowicze

Skład drużyny: Radosław Pruszyński, Rafał Plona, Krzysztof Przeborowski

Powinno być OK

Skład drużyny: Paulina Feder, Cezary Białopotocki, Valeryia Hulinskaya

Mościary

Skład drużyny: Maria Bolesta, Karolina Sokół, Izabela Kowalczuk

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 26 drużyn reprezentujących następujące uczelnie techniczne oraz szkoły średnie:

• Politechnika Białostocka,
  • Politechnika Gdańska,
  • Politechnika Rzeszowska,
  • Politechnika Śląska,
  • Politechnika Warszawska,
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,
  • Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

Głównym sponsorem wyjazdu tak licznej reprezentacji Politechniki Białostockiej na XV ogólnopolski konkurs mostów papierowych „wyKOMBinuj mOst” na Politechnice Gdańskiej była firma Unibep S.A.

(jd)