Studenci z Koła Naukowego Leśników otrzymali Grant Akademii Fundacji BOŚ uzyskując 9860zł dofinansowania.

26-02-2024

AKADEMIA FUNDACJI BOŚ to ogólnopolski konkurs grantowy adresowany do młodzieży szkolnej oraz studentek i studentów. Celem konkursu jest wsparcie między innymi kół naukowych działających w zakresie ekologii, klimatologii lub sozologii.
Więcej informacji o konkursie: https://akademia.fundacjabos.pl/

Członkowie Koła Naukowego w ramach otrzymanego finansowania zrealizują przedsięwzięcie: Inwentaryzacja i zwalczanie gatunków obcych runa Puszczy Białowieskiej. Zaplanowano organizację obozu naukowego w Puszczy Białowieskiej, w czasie którego w porozumieniu z lokalnymi Nadleśnictwami (Nadleśnictwa: Białowieża, Browsk, Hajnówka) wyznaczone zostaną obszary badawcze (obszary prowadzonych działań). Do projektu będą włączone również powierzchnie, na których do tej pory Koło Naukowe Leśników prowadziło podobne działania, co pozwoli na analizę efektywności zwalczania gatunków obcych w runie. Obóz naukowy poprzedzony będzie miesiącami przygotowań: studiowaniu biologii gatunków, nauką identyfikacji gatunków obcych, a także typowaniem potencjalnych siedlisk narażonych na ekspansję gatunków obcych. Opisane prace ruszą już z końcem okresu zimowego. W okresie wiosennym studenci spotkają się z przedstawicielami Nadleśnictw, omówią i wybiorą właściwe obszary.

Postępy w realizacji projektu można będzie śledzić na profilach społecznościowych Koła Naukowego Leśników INL PB.