II edycja konkursu INNOSPIN – demonstratory dla międzyuczelnianych zespołów badawczych

05-04-2024

Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozpoczyna drugą edycję konkursu „INNOSPIN – demonstratory dla międzyuczelnianych zespołów badawczych”. Jego celem jest rozwijanie przedsiębiorczości akademickiej pod kątem wspierania pomysłów o znaczeniu komercjalizacyjnym, a także wzmocnienie współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wyłonione w konkursie demonstratory o największym potencjale wdrożeniowym, będą mogły uzyskać wsparcie finansowe na samodzielne wejście na rynek.

Konkurs INNOSPIN realizowany jest przez trzy uczelnie partnerskie Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Lubelską oraz Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Przedsięwzięcie wpisuje się w zakres działania nr 10 IKANET – Identyfikacja Kluczowych Aktywności Partnerów.

Przedmiotem zgłoszenia do konkursu mogą być wszelkie gospodarczo użyteczne wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, uzyskane w uczelniach partnerskich, które nie zostały dotychczas skomercjalizowane.

Maksymalna kwota dofinansowania przewidziana dla zespołu badawczego wynosi 100 000 zł brutto!

Termin składania wniosków upływa 17 kwietnia 2024 r.