IT for SHE Kids – Program Wolontariacki dla studentek

28-04-2023

Studiujesz kierunek informatyczny lub techniczny? Jesteś aktywna społecznie i chciałabyś zaangażować się w jakiś ciekawy projekt edukacyjny?

Zgłoś się do 7. edycji wolontariatu IT FOR SHE Kids! https://forms.gle/3mDSAGt5GaYkHWmr5 Czekamy na Ciebie do 31 maja 2023!

Podziel się swoją wiedzą i pasją do nauki z dziećmi ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce. Razem rozbudzimy w nich miłość do nowych technologii!

W ramach wolontariatu w miesiącach lipiec-październik 2023 będziesz mogła poprowadzić – samodzielnie lub wspólnie z inną wolontariuszką – 2-3-dniowe warsztaty edukacyjne dla dzieci w wybranej miejscowości lub szkole w Polsce.

Program zajęć pomożemy Ci przygotować w ramach kompleksowego szkolenia dla wolontariuszek, które odbędzie się w lipcu i będzie prowadzone przez znakomitych ekspertów z czołowych firm branży Tech&IT.

To właśnie oni – jako Mentorki i Mentorzy – pomogą Wam w przygotowaniu warsztatów, zapewniając nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również wspaniałe pomoce naukowe, takie jak SkriBot robot, SkriKit bricks, LEGO Mindstorm, Dash and Dots, drukarki 3d.

Projekty edukacyjne IT for SHE Kids będą realizowane w ramach Programu wolontariatu IT for SHE 2023 oraz Program Projektor we współpracy z firmą Skriware dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce.

Celem programu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Regulamin i szczegóły programu znajdziesz na: http://www.itforshe.pl/pl/#wolontariat