Kurs języka chińskiego na Politechnice Białostockiej
24-09-2020
Oferta skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych nauką języka i poznaniem kultury chińskiej – studentów, pracowników oraz osób niezwiązanych z uczelnią. Zajęcia w semestrze zimowym (w wymiarze 28 lub 54 godzin) odbywać się będą na kampusie Politechniki Białostockiej w nowej siedzibie Klasy, urządzonej w chińskim stylu. KK PB zdecydowała się również na otwarcie nowej grupy dziecięcej.
Zajęcia będą prowadzone w j. angielskim przez wykwalifikowane lektorki oddelegowane z Chin, które wprowadzą kursantów w tajniki kaligrafii chińskiej, malarstwa, kultury i zwyczajów. Oferowane przez Klasę kursy językowe przygotowują kursantów do egzaminu HSK – państwowego egzaminu znajomości j. chińskiego, który jest uwzględniany przez uniwersytety i firmy na całym świecie. Zdanie egzaminu HSK jest również pierwszym krokiem w ubieganiu się o wyjazd na stypendium do Chin.
Klasa Konfucjańska Politechniki Białostockiej przy współpracy z Instytutem Konfucjusza w Opolu, Politechniką Pekińską oraz Centralą Instytutu Konfucjusza (Hanban) w Pekinie oferuje liczne programy stypendialne w Chinach, w tym program Stypendium Konfucjusza.
Studentom PB, pracownikom PB oraz członkom rodziny pracownika PB przysługują specjalne rabaty*!
Zgłoszenia udziału w kursie języka chińskiego są przyjmowane do 8 października (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie w zakładce „Kurs języka chińskiego” znajduje się formularz zgłoszeniowy.
* Rabat dotyczy członków najbliższej rodziny pracownika PB, tj. współmałżonka i dzieci (maks. 2 osoby).
Klasa Konfucjańska Politechniki Białostockiej
Zwierzyniecka 14 (DS Alfa), pok. 4
15-333 Białystok
+48 85 746 70-45
e-mail: chinski@pb.edu.pl
www: pb.edu.pl/klasa-konfucjanska