Nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów I stopnia na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku – Energetyka cieplna

30-06-2021
grafika, energetyka cieplna

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu energetyki cieplnej, chłodnictwa i klimatyzacji. Posiądziesz interdyscyplinarne kompetencje zawodowe w obszarze czystych technologii energetycznych, technologii wytwarzania chłodu oraz zagadnień cieplno-przepływowych występujących w nowoczesnym przemyśle, inżynierii środowiska i budownictwie. W ramach specjalności technologie energetyczne uzyskasz kompetencje związane z technologiami siłowni energetycznych, technologiami konwersji energii odnawialnych oraz zagospodarowania energii odpadowych w przemyśle, budownictwie i ochronie środowiska. W ramach specjalności chłodnictwo i klimatyzacja uzyskasz kompetencje z zakresu nowoczesnej techniki chłodniczej, klimatyzacyjnej, pomp ciepła oraz innowacyjnych technologii chłodniczych.

Zajęcia prowadzone na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz na Wydziale Mechanicznym.

Do wyboru są dwie specjalności (od V semestru):

• Technologie energetyczne
  • Chłodnictwo i klimatyzacja

Rejestracja i zapisy trwają do 6 lipca do godziny 15.00.

Więcej o kierunku energetyka cieplna: https://pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/kierunki-studiow/energetyka-cieplna/

Ulotka, energetyka cieplna