Projekt ZAPROJEKTOWANI.PB na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku

05-11-2021

W konkursie „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego” zgłoszone przez koordynatora zadania dr inż. Marię Walery i dr inż. Aleksandra Warusiewicza zadania w ramach projektu ZAPROJEKTOWANI.PB, będą realizowane na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku. Projekt ZAPROJEKTOWANI.PB otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na kwotę 865 873,75 zł. Projekt jest ukierunkowany na rozwój kompetencji kadry dydaktycznej Politechniki Białostockiej w zakresie kształtowania umiejętności stosowania zasad projektowania uniwersalnego w procesie kształcenia. Przewidywane formy wsparcia w ramach projektu to szkolenia, staże krajowe i staże zagraniczne. Projekt ZAPROJEKTOWANI.PB będzie realizowany do października 2023 i będzie skutkował modyfikacją programów oraz wprowadzeniem do oferty kształcenia elementów związanych z Programowaniem Uniwersalnym (PU).

Projekt jest  realizowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez  Unię  Europejską  ze  środków Europejskiego  Funduszu  Społecznego  w  ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego.