„Studenci Studentom w OiFP”. Wystawa prac studentów architektury krajobrazu

29-05-2023
Nie pierwszy raz studenci architektury krajobrazu na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej prezentują swoje artystyczne pasje! Tym razem w ramach projektu „Studenci Studentom w OiFP” stworzyli serię kompozycji na płótnach. Inspiracją były formy geometryczne oraz czerń i złoto. Efekt ich malarskiej działalności można zobaczyć od 6 czerwca 2023 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Projekt „Studenci Studentom w OiFP” powstał we współpracy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Operą i Filharmonią Podlaską. Biorą w nim udział studenci kierunku architektura krajobrazu oraz studenci Uniwersytetu Muzycznego. Co ich łączy? Pasja do sztuki! Nasi studenci stworzyli rysunki oraz prace malarskie, muzycy zaś stworzą oprawę instrumentalną wernisażu, który zainauguruje wystawę prac w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wernisaż połączony z koncertem odbędzie się w dniu 6 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 we foyer dolnym Opery i Filharmonii Podlaskiej (bilety dostępne w kasie OiFP). Koncert i wystawa to wyraz współpracy studentów dwóch białostockich uczelni oraz instytucji stanowiącej kulturalne centrum regionu. To niezwykle twórcze spotkanie dwóch środowisk  ̶  artystycznego i inżynierskiego.