Świetnie zdałeś maturę? Gratulujemy i nagradzamy!

11-06-2018

Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mają szansę na darmowe mieszkanie w akademiku. Uczelnia przyzna stypendia mieszkaniowe kandydatom z najlepszymi wynikami z matury.

W projekcie „Akademiki za dobre wyniki” tegoroczni maturzyści, którzy rozpoczną naukę na Politechnice Białostockiej w nowym roku akademickim, będą mogli od października 2018 do czerwca 2019 – zamieszkać za darmo w domach studenta przy ul. Zwierzynieckiej. Oferta dotyczy nie więcej niż 30 osób, które z pisemnego egzaminu maturalnego (na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym) otrzymały co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia.

Jest o co zawalczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane m.in. z Wydziałem Architektury na ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3 osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej to ok. 310 zł. Z tej opłaty na okres 9 miesięcy będzie zwolnionych 30 najlepszych tegorocznych maturzystów przyjętych na studia w roku akademickim 2018/2019. Warunkiem ubiegania się o stypendium mieszkaniowe jest złożenie, w terminie do 25 lipca br., odpowiedniego wniosku.

Uwaga! Rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej trwa do 6 lipca. Chętni powinni zapisać się na wybrane kierunki studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ostateczne listy kandydatów przyjętych na studia poznamy 27 lipca.

Regulamin i wniosek projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2018/2019