Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Liderem Jakości Kształcenia

22-03-2019

Wyniki IV edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” : Budownictwo I stopnia , Budownictwo II stopnia i Inżynieria Środowiska I stopnia oraz dodatkowo kierunek Budownictwo II stopnia otrzymało Certyfikat Nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”.

Organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikat przyznany został na podstawie opinii Komisji Eksperckiej, reprezentującej środowiska akademickie, gospodarcze i pozarządowe.

W Programie „Studia z Przyszłością” oceniane i certyfikowane są kierunki oraz specjalności studiów wyróżniające się nowoczesnością koncepcji kształcenia, innowacyjnością stosowanych metod i technik nauczania, najwyższa jakością realizowanych programów oraz zgodnością z potrzebami rynku pracy i otoczenia społeczno-gospodarczego. Komisja Ekspertów nagradza kierunki i specjalności właściwie dostosowane do oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni, których realizacja przyczynia się do wyposażenia absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje o wysokim poziomie użyteczności praktycznej.

Certyfikat Nadzwyczajny „Lider jakości Kształcenia” otrzymują spośród certyfikowanych kierunków/specjalności studiów Wydziały, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez Komisją Ekspercką, oceniającą aplikacje w IV edycji Programu.